Diskuze

Aktuality

Historické zápasy: 28.4.1975: Spurs 4-2 Leeds

V novém tématu na webu se zaměříme na historické zápasy Spurs.
Byl to jeden z nejvýznamnějších zápasů na White Hart Lane po našich slavných letech v 60. letech. Spurs museli porazit Leeds aby zůstali v první lize.

Leeds, který obhajoval titul, skončil v lize až 9, ale ve finále Evropského poháru vyhrál.

Téměř 50.000 lidí napěchovaných na White Hart Lane se snažili skvělou atmosférou o podpoření Spurs, a zachování Premier League.

Nervy byly ukončenyjiž po pěti minutách, když Cyril Knowles skoróval ze strany hřiště z volného kopu.
Spurs dominovaly úvodu utkání, ale nebyli schopni vstřelit ten kýžený druhý gól i přes neustálou střelbu na branku Leedsu.

Druhá polovina pokračovala v podobném duchu a Spurs nakonec byli odměněni, když Martin Chivers, zpět na hřišti po 2 měsících zranění, vystřelil branku z dorážky.

Výsledek byl stejný pouze hodinu hry,  poté Knowles zvýšil na 3:0.

Hostující Jordan ale umlčel oslavy, protože ihned snížil na 3:1, Tottenham ale odpověděl stejnou mincí, Alfie Conn okamžitě zvýšil na 4:1 a Lane začalo slavit.

V 81. minutě Peter Lorimer už pouze snížil na 2:4 z pohledu Leedsu, a na Lane mohly odstartovat oslavy. Ty pokračovaly dlouho a ve velkém stylu.

Spurs: Jennings, Kinnear, Knowles, Beal, Osgood, Naylor, Conn, Perryman, Chivers, Jones, Pratt.

Návštěvnost: 49.886.