WELCOME to www.totte.wgz.cz

.

Minulý zápas


VS

0:1

5.5.2010/21:00
City of Manchester Stadium

Příští zápas


VS

_:_

9.5.2010/17:00
Turf Moor

Diskuze

Životopisy

Gareth Bale - nový Ryan Giggs??

Životopisy "kohoutů" z White Hart Lane


5) GARETH BALE
Gareth Bale

 

Celé jméno: Gareth Frank Bale

Narozen: 16. Července 1989

Místo narození: Cardiff (Wales)

Výška: 183cm

Post: levý obránce či záložník

 

 

Klubová scéna:

2005 – 2007   Southampton
2007 –           Tottenham Hotspur

Mezinárodní scéna:

2006 –   Wales U21
2006 –   Wales

 

 

Jeden z největších talentů na ostrovech, Gareth Frank Bale přišel na svět 16.července 1989 v Cardiffu (ve Walesu) a dnes již „kope“ Premier League za londýnský Tottenham…

 

Školní léta

Gareth se narodil jako mladší ze dvou sourozenců a svá školní léta strávil ve škole Eglwys Newydd Primary School ve Whitchurch. Jeho fotbalové nadání bylo nesporné a již v ranném věku naprosto jedinečné (zejména pak vynikající kopací technika). Netrvalo dlouho a „levonohého zázraku“ si všimli v profesionálním Southamptonu(bylo mu 9 let)…..na fotbalovém turnaji, kde odehrál 5 vynikajících utkání v týmu Cardiff Civil SFC byli totiž přítomni právě pozorovatelé „Saints (Svatí)“, jak se klubu ze Southamptonu přezdívá!

Gareth Bale ale neuměl skvěle jen fotbal….na škole v Cardiffu hrál stejně dobře i rugby, hokej a také běhal (především dálkové běhy)! Učitel tělocviku pro něj také vymyslel speciální pravidla při hře (prý, aby jeho převaha nebyla tak jednoznačná)   Bale musel hrát na jeden dotyk a pouze pravou nohou.

Po dobu jeho studia ve Whitchurch dojížděl na tréninky se southamptonským satelitním družstvem do Bathu, ačkoli mu nabízeli stipendium na místní škole a odměny příslušné výkonům!

Navzdory pouhým 16ti rokům hrával Bale již za tým do 18ti let a pomohl mu získat Cardiff & Vale Cup.

Školu dokončil v létě roku 2005 mimojiné s „Áčkem“(nejlepší známka) za PE (tělocvik). Ve svém posledním školním roce také získal ocenění za „mimořádné sportovní úspěchy“…..K tomuto ocenění se vyjádřil pr. Morris: „ Gareth má velkou šanci dosáhnout veškerých svých osobních cílů především díky svému charakteru, schopnostem a dalším nesporným kvalitám. Je jedním z nejnesobečtějších mladých mužů, které jsem měl tu čest vzdělávat.“    

 

 

Klubová scéna:

 

SOUTHAMPTON

Ve věku 16ti let a 275ti dní se Gareth Bale stal druhým nejmladším hráčem, který kdy nastoupil za první mužstvo „Saints“ (prvním byl Theo Walcott). Debutoval 17.dubna 2006 v prohraném zápase proti Millwallu (0:2)….odehrál celých 90 minut!

6. srpna 2006 vstřelil za Southampton svůj první gól – postavil se k zahrání „přímáku“ po bok Rudolfa Skácela a precizně falšovaným kopem do pravého horního rohu srovnal utkání s Derby County na 1:1!

Stejný kousek se mu povedl ve druhém utkání sezony 2006/07 na St.Mary´s Stadium proti Coventry City. A to ještě není zdaleka vše…řeči o pozlacení jeho levé nohy značně zesílili po jeho dalších brilantně zahraných volných kopech proti West Bromwichi Albion, Sunderlandu, Hullu či Norwichi…

4. března 2007 byl jmenován „nejlepším mladým hráčem roku“, což je naprosto neuvěřitelné vzhledem k tomu, že odehrál svou vůbec první sezonu ve světě profesionálního fotbalu! Byl také považován za  jednoho z nejkreativnějších hráčů „svatých“ v té samé sezoně, byť nastupoval na pozici levého obránce:)…

Jeho derniéra v dresu Southamptonu proběhla 12. Května v semifinále Play-off o postup do PL proti Derby County….v druhém poločase tohoto utkání se zranil a mohl si tak započítat konečných 45 utkání a 5 vstřelených branek.

 

 

TOTTENHAM HOTSPUR

Jeho transfer ke „kohoutům“ se uskutečnil 25. Května 2007 – Gareth Bale podepsal 4-letý kontrakt a celkově vyšel Tottenham na „pěkných“ 10 mil. liber.

Ke svému prvnímu (přátelskému) utkání za Hotspurs nastoupil proti St. Patrick´s Athletic 12. července a odehrál 80 minut.

Svůj debut v mistrovském utkání na sebe nenechal dlouho čekat….vynikajícím výkonem ozdobil venkovní utkání s Manchesterem United  v srpnu 2007. Také gólový debut přišel dříve než se čekalo…skóroval totiž již ve svém druhém představení a dopomohl k remíze 3:3 s Fulhamem.

Zásah proti Fulhamu jakoby odstartoval Baleovu gólovou jízdu…trefil se proti Arsenalu(přímý kop), Middlesbrough i proti Famagustě v poháru UEFA.

Jeho krasojízdu bohužel utnul Fabrice Muamba s Birminghamu City…jeho „nešetrný“ zákrok Garethovi dosti předčasně ukončil skvěle rozjetou sezonu! Nicméně i během takto krátké doby se dostal do podvědomí všech skalních fans Spurs, kteří netrpělivě odpočítávají zbývající dny(spíše měsíce) do jeho návratu na trávník!

 

 

Mezinárodní scéna:

 

WALES

Do seniorského výběru se dostal koncem sezony 2005/06 a svůj první zápas sehrál proti týmu Trinidadu a Tobaga (2:1), což ho pasovalo do role nejmladšího hráče, který kdy nastoupil za Wales (16let a 315 dní)…..předstihl Lewina Nyatangu a Roberta Earnshawa.

7. října 2006 se pak stal také najmladším hráčem, který kdy za Wales skóroval – v kvalifikačním utkání proti Slovákům se trefil jak jinak, než z přímého kopu. Druhý a prozatím poslední zásah si připsal proti San Marinu 28. Března 2007 (3:0).

Trenérem welšské  „u21“ Brianem Flynnem byl Bale dokonce vystihnut jako potencionální nástupce nesmrtelného, Ryana Giggse!!!

 

 

 

Prozatimní úspěchy:

  • 2006 FA Premier Academy League Championship (Southampton)
  • 2007 Football League Young Player of the Year (Southampton)
  • 2008 Carling Cup (Tottenham)

 

 

 

 

By Reaper…:)

Žádné komentáře
 
TO DARE IS TO DO = Odvážit se, znamená konat!!!!