WELCOME to www.totte.wgz.cz

.

Minulý zápas


VS

0:1

5.5.2010/21:00
City of Manchester Stadium

Příští zápas


VS

_:_

9.5.2010/17:00
Turf Moor

Diskuze

Životopisy

Jermaine Jenas

Životopisy "kohoutů" z White Hart Lane


3) JERMAINE JENASJermaine Jenas

celé jméno: Jermaine Anthony Jenas

pozice: střední záložník

hodnota: 12.700.000 €

národnost: Anglie

datum narození: 18.02.1983

místo narození: Nottingham

výška/váha: 180/73

preferovaná noha: pravá

přezdívka: J.J.

číslo dresu: 8

 

Klubová scéna:

1999 - 2002    Nottingham Forest
2002 - 2005    Newcastle United
2005 -             Tottenham Hotspur


Mezinárodní scéna:

2003-               Anglie

 

 

Anglický reprezentant a záložník londýnského Tottenhamu, Jermaine Anthony Jenas se narodil 18.2.1983 v anglickém Nottinghamu, kde také nastartoval svoji profesionální kariéru!

 

Klubová scéna:

NOTTINGHAM FOREST

Dres „A“ mužstva začal oblékat počátkem roku 1999 a téměř ihned zaujal okolí svoji hrou. Ve své první sezoně nastřílel 4 branky ve 33 utkáních a už v tak nízkém věku si zajistil pozornost předních klubů Premier League! Po sezoně 2001-02(která se mu obzvláště vydařila) už balil tento chlapec kufry – Nottingham Forest mu již neměl co dát a tak se za 5mil. liber stěhoval na sever do Newcastlu!   

 

NEWCASTLE UNITED

V černo-bílém dresu „Strak“ z Newcastlu střídal od počátku slibné výkony s těmi slabšími…Po své první sezoně(02/03) na severu Anglie vyhrál cenu PFA pro nejlepšího mladého hráče Premier League, následně na to ale nedokázal navázat a navzdory slibnému startu herně stagnoval! Své hlavní přednosti – sílu v osobních soubojích „tělo na tělo“ a vynikající střelbu ze střední vzdálenosti vyměnil za „nemastný a uhlazený“ herní projev, který fanoušci v St. James´s Parku často „ocenili“ pískotem. Stejně jako odešla energie z jeho hry, tak i jeho gólový přínos začal upadat….v sezoně 2004-05 mu Graeme Souness svěřil taktovku mužstva(byl i asistentem kapitána) a nasadil ho do 48 utkání, v nichž si ale nepřipsal více než 2 góly! Špatné výkony Jenase a celého Newcastlu vyvrcholili v propuštění manažera Sounesse a J.J. si mohl opět balit. V srpnu 2005 byl prodán do Tottenhamu Hotspur za 7mil. liber(cena ještě vzrostla na 9mil, kvůli úspěšné kvalifikaci Spurs do evropských pohárů, ke které Jenas velkou měrou dopomohl)! V Newcastlu odehrál 152 utkání a zaznamenal pouhých 12 branek.

 

 

TOTTENHAM HOTSPUR

Do mužstva „kohoutů“ si ho vybral nizozemský sympaťák Martin Jol a Jermaine mu hned ve své první sezoně dokázal, že za 9mil. stojí – nastřílel 7 branek ve 30ti zápasech a výrazně se podílel na skvělé sezoně Spurs. Hned v té následující nasázel gólů dokonce 8 a to dámy a pánové ještě 13 zápasů chyběl kvůli těžkému zranění - tomu se říká „fotbalové zmrtvýchvstání“!

29. srpna 2007 podepsal J.J. nový, 5ti letý kontrakt, který by ho tak měl na WHL udržet do léta 2012!

V sezoně 2007/2008 si pak s Tottenhamem dokráčel pro triumf v Ligovém poháru(Carling Cupu)….toho už ale dosáhl pod dohledem přísného, španělského manažera Juandeho Ramose, který přišel uprostřed mizerně rozehrané sezony ze Sevilly FC!

Pod trenérem Ramosem odehrál Jenas mnohé vynikající zápasy, ale stejně se nevyhnul svým obvyklým výkyvům, které mu už jednou „zajistili“ odchod a teď, když se v Tottenhamu „krájí chleba“ nemá rozhodně nic jisté!

 

Mezinárodní scéna:

Jenas nastupuje v dresu Albionu již od svých 15ti let a svůj debut za „A“ mužstvo si odbyl v únoru 2003 v zápase proti Austrálii.

Navzdory nepříjemnému zranění se  mu také podařilo protlačit se do nominace na světový šampionát 2006. Svůj první reprezentační gól si schoval až pro nového trenéra Fabia Capella, když skóroval v přátelském utkání se Švýcarskem ve Wembley.(byl to také debut F.Capella na lavičce Albionu)

 

 

Osobní život:

 

- Vzdělání: The Becket School v Nottinghamu

- Rodné příjmení jeho otce zní Genas a až na žádost bylo změněno na Jenas. Přezdívka J.J pochází od blízkých přátel a spoluhráčů.

- J.J. chodí již šestým rokem se Sabrinou Keogheovou, která mu v listopadu2007 porodila prvního potomka – dceru Sanchu Natashu!

 

 

 

 

By Reaper…:)

Žádné komentáře
 
TO DARE IS TO DO = Odvážit se, znamená konat!!!!