WELCOME to www.totte.wgz.cz

.

Minulý zápas


VS

0:1

5.5.2010/21:00
City of Manchester Stadium

Příští zápas


VS

_:_

9.5.2010/17:00
Turf Moor

Diskuze

Životopisy

Steed Malbranque

Životopisy "kohoutů" z White Hart Lane


7) STEED MALBRANQUE


Steed Malbranque
Celé jméno: Steed Malbranque
Datum narození: 6.1.1980
Místo narození: Mouscron, Belgie
Post: záložník
Číslo: 15Klubová scéna:

Dorost:
                             1995-1997 Olympique Lyon


Muži:
                              1997-2001    Olympique Lyon
                              2001-2006    Fulham
                              2006-             Tottenham Hotspur
Klubová scéna:


OLYMPIQUE LYON

S mládežnickými mužsty Lyonu dosáhl Malbranque spousty úspěchů: Tituly posbíral s mužstvy do 15ti let (2x), do 17ti let a vyhrál také championship v týmu rezerv. Velkého ocenění se mu také dostalo v týmu do 18ti let, kde se stal kapitánem.

Svůj debut v profi - fotbale si odbyl v remízovém zápase proti Montpellier (1:1) v únoru 1998....to mu bylo pouhých 18 let. Za "A" tým Lyonu odehrál celkově 96 utkání - z toho 12 v lize mistrů(2 branky) a 7 v poháru UEFA.

Do své sbírky úspěchů si mohl přidat další v roce 2001, kdy s Lyonem vyhrál francouzský pohár (do finále ovšem nezasáhl).

V době jeho angažmá v Lyonu měl možnost k přestupu do Arsenalu Londýn, který mu po vynikajícím vystoupení ve vzájemném zápase na Highbury a následném vítězství 3:0 proti Bayernu Mnichov na Stade Gerland tuto možnost nabídl. Malbranque ale s díky odmítl, protože se prý ještě necítil připravený na hru v Premier League (všichni ale víme, co v tom bylo doopravdy - Steed nemá v hlavě nas....:) 
FULHAM

Vysněný přestup do Premier League ale přesto přišel....v roce 2001 se za 4.5 mil. liber přesunul do Londýna, kde oblékl dres Fulhamu. Poprvé v něm vyběhl v divokém utkání na Old Trafford, kde nakonec podlehli domácím těsně 2:3! Ve své vůbec první sezoně na ostrovech nastřílel za tento průměrný klub slušných 10 branek.

Za 5 let oddané služby se stal Steed miláčkem tribun a hlavním tahounem Fulhamu. Celkově odehrál 211 utkání a nastřílel v nich 44 gólů - včetně 6 utkání a 3 gólů v krátké epizodě Fulhamu v pohárové Evropě - sezona 2002-03.

Se 13 góly byl nejlepším střelcem Fulhamu v sezoně, kdy urputně bojovali o udržení v Premier League - a boj to byl nakonec úspěšný!! V té době také obdržel nabídku reprezentovat Belgii....po zralé úvaze to ale odmítl
a dále věřil v pozvánku od národního mužstva Francie!

Na jaře roku 2006 Steedovi došla trpělivost s bojem o záchranu - rozhodl se neprodloužit s klubem kontrakt a odejít na konci sezony (Fulham ho zapsal na transfer listinu, protože samozřejmě nechtěl přijít o finanční vyrovnání) ,to mu fanoušci Fulhamu nemohou zapomenout a dodnes to dávají najevo! Zájem mělo plno ambiciózních klubů z Premier League........namátkou West Ham, Newcastle, Manchester City, Everton.......dlouhé rozmýšlení nakonec skončilo v poslední den přestupního termínu, kdy podepsal sympatickému klubu ze severu Londýna, Tottenhamu Hotspur! Částka za přestup se pohybovala kolem 2 mil. liber - tak nízká byla nejen kvůli končící smlouvě, ale i kvůli těžkému zranění, které mu nedovolilo hrát dlouhých 10 týdnů... 
TOTTENHAM HOTSPUR

V bílem dresu "lilywhites" se poprvé předvedl v utkání ligového poháru proti Port Vale 8.11. 2006......zápas Spurs bezproblémů vyhráli (3:1) a Steed na hřišti vydržel 63 minut.(připomínám, že nastoupil po dlouhodobém zranění)

Svoji první trefu oslavil v prosinci 2006, kdy se podílel na rozdrcení londýnského rivala z Charltonu poměrem 5:1.

Do historie Tottenhamu se také zapsal vstřelením jubilejního 150. gólu v evropských pohárech........trefil se v zápase proti portugalskému klubu, Sportingu Braga 14. března 2007 (na White Hart Lane).

Mezinárodní scéna:Přestože se narodil v Mouscronu, městě u belgických hranic, byl prvně povolán do francouzského reprezentačního výběru do 21let a byl také jeho součástí v prohraném finálovém klání s Českem na evropském šampionátu hráčů do 21let v roce 2002.

Byl také jednou jedinkrát povolán do seniorského mužstva Francie (únor 2004), ovšem do žádného utkání nezasáhl (prozatím)...

By Reaper..... :)
Žádné komentáře
 
TO DARE IS TO DO = Odvážit se, znamená konat!!!!