WELCOME to www.totte.wgz.cz

.

Minulý zápas


VS

0:1

5.5.2010/21:00
City of Manchester Stadium

Příští zápas


VS

_:_

9.5.2010/17:00
Turf Moor

Diskuze

Životopisy

The Ghetto Kid

Životopisy "kohoutů" z White Hart Lane


6) KEVIN - PRINCE BOATENG

Kevin - Prince Boateng
Celé jméno: Kevin-Prince Boateng
Datum narození: 6.3.1987
Místo narození: Berlín (Německo)
Výška: 184 cm
Post: Záložník
Číslo: 17
Klubová scéna


Dorost:

               1994                  Reinickendorfer Füchse
1994-2005         Hertha Berlin


Muži:

    2004-2005          Hertha Berlin II
 2005-2007          Hertha Berlin

           2007-                  Tottenham Hotspur


Mezinárodní scéna

2006-                 Německo U21Klubová scénaKevin Prince Boateng je hráčem bezesporu zajímavým.....ať už vzhledově (na svém těle má nespočet tetování a styl účesu mění zápas od zápasu) nebo kvůli jeho národnosti - je to zčásti Němec a zčásti Ghaňan!
Již od dorostu nejraději nastupuje ve středu zálohy, kde může naplno rozvinout své nesporné kvality. Je to velice takticky vyspělý hráč s výtečnými fyzickými předpoklady a dobrou technikou....jeho největší slabinou je trochu větší agresivita a snadná vyprovokovatelnost :) ............některé z jeho incidentů či vyloučení jsou v Německu už takřka legendární!!!

Svoji kariéru nastartoval v létě 1994 v klubu Reinickendorfer Füchse odkud se po roce stěhoval do nejznámějšího klubu hlavního města - Herthy Berlín...

V tomto klubu strávil Boateng neuvěřitelných 13 let. Přestoupil sem ve svých sedmi letech a ihned začal pracovat na zrealizování svého snu stát se profesionálním fotbalistou.

Po úspěšných letech strávených v dorostu Herthy odehrál také 2 sezony za rezervu, odkud byl v roce 2005 povolán do "Áčka"! 

Svůj debut v Bundeslize si odbyl proti Eintrachtu Frankfurt ve 2. polovině sezony 2005/06....naskočil do druhého poločasu a svým nebojácným výkonem mnohé učaroval, což mu také zajistilo start v základní sestavě v remízovém utkání s Borussií Monchongladbach (2:2).

Boateng je velmi hravým typem hráče - často směle napodobuje kousky s míčem svých hrdinů z dětství - Pelého a Rivalda.....Svými parádičkami vyžaduje aplaus tribun, který jeho hře dodává ten správný šmrnc.....sebevědomí bylo hlavním strůjcem jeho vynikajících výkonů v dresu Herthy! Ovšem ne každý měl pro jeho "hračičky" pochopení. Trenér německé reprezentace do 21 let, Uli Stielike o něm kdysi prohlásil:
"Kevin už není dítě a na seniorské úrovni potřebuje něco více než jen parádičky....měl by konečně vystoupit z toho svého světa "fantasy fotbalu" a přestat s těmi šaškárnami."

V roce 2005 dostal bronzovou medajli v hlasování pro nejtalentovanější hráče v Německu a 27. června 2006 vyhrál i medajli zlatou a titul "nejlepšího mladého hráče roku". Matthias Sammer a Horst Hrubesch dokonce ocenili tohoto mladíka cenou 20,000 Euro....


31. června 2007 přestoupil do klubu Tottenham Hotspur za poplatek 4.5 mil. liber. Svůj první start zaznamenal v zápase Premier League proti Middlesbrough 3.listopadu 2007...
Mezinárodní scénaKevin odehrál několik utkání za německou reprezentaci do 16, 19 a 21 let. Asi největšího úspěchu se dočkal jeho gól ze 47. minuty utkání německých "devatenáctek" proti Řecku - tento zásah byl zvolen gólem měsíce u téměř všech renomovaných sportovních stanic v Německu! 

Boateng dostal také nabídku reprezentovat rodnou zemi jeho otce (Ghanu) na světovém šampionátu 2006, ovšem odmítl. Manager Herthy Berlin, Dieter Hoeness byl tímto krokem velice potěšen a předpovídal mu velikou budoucnost u národního týmu Německa. Co ale čert nechtěl.....povolání do národního týmu Německa se Boateng dlouho nemohl dočkat a tak si na Joachima Lowa otevřel přes média pusu a prohlásil, že odmítnutí reprezentovat Ghanu bylo dosavadní největší chybou jeho kariéry! Po tomto prohlášení může být rád, jestli se pod Lowem koukne alespoň na tribunu...
Osobní životJak již bylo výše zmíněno, Kevin-Prince Boateng má kořeny z Ghany po otci....ovšem narodil se a vyrůstal v Německu, odkud pochází jeho matka.
Fotbal má v krvi díky strýci (bývalý ghanský internacionál) a dědečkovi (synovec německé legendy, Helmuta Rahna).

Má dva bratry: George a Jeroma. Oba se snaží také fotbalově prorazit.....nejmladší z bratrů, Jerome nastupoval také v dorostu Herthy, ale dnes je již v kádru Hamburgu SV.

Jeho přezdívka, "The Ghetto Kid" vznikla z důvodu jeho růstu v neslavně proslulé čtvrti v Německu. Na svém těle má prozatím 13 tetování: např. Africký kontinent a Ghanu, jméno manželky a rodného města(Berlin) a také 2 smajlíky - jeden smějící se a druhý plačící!!

Oženil se se svojí dlouhodobou přítelkyní Jennifer 2 dny po přestupu ke Spurs...By Reaper..... :)
Žádné komentáře
 
TO DARE IS TO DO = Odvážit se, znamená konat!!!!