WELCOME to www.totte.wgz.cz

.

Minulý zápas


VS

0:1

5.5.2010/21:00
City of Manchester Stadium

Příští zápas


VS

_:_

9.5.2010/17:00
Turf Moor

Diskuze

Aktuality

Životopisy - pokračujeme !!! Díl 1. - Heurelho Gomes

Heurelho Gomes...(prosím omluvte případné chyby, životopis sem překládal ve 2 hodiny ráno, díky :-)...)
Začátky

Gomes se narodil v malém městečku Minas Gerais a neměl zrovna ideální dětství, ale teď už k jeho fotbalové kariéře. Od svých problému se dostal tím nejlepší možným způsobem. Ve 14 letech se jako útočník zapsal do místního máleho klubu.

Jednoho dne, v sousedním Sete Lagoas, ve fotbalovém turnaji, který se hrál na písku musel jít mladý Heurelho do brány, protože to bylo v tu chvíli jediné volné místo v sestavě týmu a už tu pozici nikdy neopustil. Mladý brankář se v 17 letech stal nejužitečnějším hráčem místního šampionátu, a také dostal příležitost trénovat ve fotbalové škole v Cruzeiru, jednom z nejleších fotbalových táborů v Brazíli.

Po roce ve škole, dostal šanci ukázat své fotbalové dovednosti poprvé ve státě za Minas Gerais. Nejprve v mládežnických kategorii, pak v třetí divizi, a to už v dresu týmu Sete Lagoas.

Na konci roku 1998 Gomes opustil tým Minas Gerais a přestoupil do mládeže Cruzeira.

Cruzeiro

V roce 2002 na São Paulo Juniors Cup, byl dvojkou týmu Cruzeira, ale dostal se až do profesionálního mužstva. Zpočátku, jako třetí brankář, ale se svoji prací bylo jasné že půjde daleko výš.

Postupně si získal důvěru Vanderleie Luxemburga, tehdejšího kouče Cruzeira a do konce sezony se dostal,po špatných výkonech svých kolegů, na post jedničky Cruzeira.

Po čtyřech zápasech, ale Gomes měl problémy s meniskusem a kvůli tomu byl na 25 dní mimo hru. Navzdory tomu mu trenén Luxemburgo "držel" pozici v kádru, a okamžitě po návratu se stal opět jedničkou.

Rok 2003 byl rokem, kdy Gomes se ukázal s Cruzeirem v Brazilském poháru a dostal se tak pořádně do podvědomí více klubů.

V průběhu nové sezóny, zesílily spekulace o zájmu zahraničních klubů. Nabídka přišla od PSV Eindhoven, ale představitelé Cruzeira nechtěli o odchodu své opory ani slyšet.

V posledním zápase Copy Libertadores si Gomes zlomil ruku a hodně expertů mu předpovídalo prudký pád v jeho kariéře. Jenže opak byl pravdou
.

PSV

Problém se zlomenou rukou tak Gomes přežil na výbornou, a co víc, obnovená jednání s PSV Eindhoven byla nakonec dotáhnuta do spěšného konce.

V Nizozemsku byl Gomes zpočátku neoblíbeným, protože místní fanoušci byli zvyklí na ofenzivní hráče z jihu, takže Gomes jako brankář nepatřil mezi TOP hvězdy soutěže.

Ovšem pokračoval ve svých skvělých výkonech a měl také nejvíce nul v soutěži. Odměnou mu bylo pozvání od trenéra Brazilské reprezentace Carlose Dungy na letní Mistrovství Světa 2006 v Německu.

V PSV vyhrál čtyři mistrovské tituly a získal "Stříbrný míč" pro nejlepšího brankáře v sezóně 2007-2008.

Tottenham

Se záviděníhodnými úspěchy přišel pro Gomese další velký zvrat v kariéře. Z PSV přestoupil do anglického klubu ze severního Londýna, Tottenhamu Hotspur, kde se stal ihned oblíbeným.

Jeho smlouva je platná do června 2012, kdy může být prodloužena o další 2 roky a to brankářovi bude 33 let.
Žádné komentáře
 
TO DARE IS TO DO = Odvážit se, znamená konat!!!!